KONTAKT

Truhlářství/stolařství v
moravskoslezském kraji:

DREAM WOOD

Michal Adamčík
U Chodníčku 507
738 01 Staré Město

Kontakt:
Tel.: +420 721 770 441

Zakázky:
info@dreamwood.cz
dreamwood@seznam.cz

Facebook:
www.facebook.com/dreamwood.cz

Web:
www.dreamwood.cz


E-SHOP

Navštivte náš internetový obchod, kde si můžete prohlédnout naše výrobky a také si je rovnou koupit, tak neváhejte!

Jde především o:Postele ze dřeva

 
Vybavení ložnice je velmi často opomíjeno vzhledem ke skutečnosti, že se nejedná o reprezentativní část bytu či domu. Mnohem více se tak lidé soustředí na design a kvalitu nábytku obývacího pokoje, případně kuchyně.

Málo lidí si tak uvědomuje skutečnost, že postel je místo kde každý tráví procentuálně jednoznačně nejvíce času ze všech obytných a pracovních prostor a kvalita postele je proto v dlouhodobém horizontu pro zdraví a kvalitu života velmi důležitá.
 


Masivní dřevo stále v oblibě
 
Postele z masivu jsou pro své vlastnosti již od dávných dob velmi oblíbené a v současné době se zdá, že tento trend zesiluje. Jak už bylo dříve řečeno člověk tráví v posteli zhruba 30 % svého života což představuje souhrnou délku 25 let. Je to výrazně více než například v průběhu celého života pracuje. Proč v průběhu historie a zejména dnes lidé preferují kvalitní dřevěnou postel před jinými materiály?

Zřejmě je to tím, že masivní dřevo je kus přírody, kus čisté ryzí přírody kterou se každý rád obklopuje.
V kombinaci s kvalitním řemeslným zpracováním se jedná taky o ušlechtilý kus přírody, který dodá domovu příjemnou atmosféru a energii.
Tvrdé nebo měkké dřevo ?
 
Při výběru dřevěné postele je potřeba zvolit kromě designu postele taky z jakého dřeva bude vyrobená. Dřeviny obecně dělíme na měkké a tvrdé. Z měkkých jsou nejznámější smrk a borovice a jejich výhodou je nižší cena, nevýhodou potom jejich nižší životnost a menší pevnost materiálu. Naopak tvrdé dřeviny jako buk, dub nebo jasan vynikají svou pevností a krásným vzhledem.

Králem mezi českými dřevinami v nábytkářském průmyslu je bezesporu dub letní
a to zejména pro svůj nádherný vzhled ať už jde o kresbu nebo barvu dřeva a také pro svou téměř neomezenou životnost. Trvanlivost dubu je způsobena přítomností tříslovin ve dřevní hmotě, která dřevu pomáhá odolávat dřevokazným vlivům okolí. Je známo, že dub zcela ponořený ve vodě má téměř neomezenou životnost a takovéto i 1000 let staré kmeny jsou v jezerech vyhledávány znalci dřeva pro výrobu unikátních hudebních nástrojů a uměleckých kusů nábytku. Takový dub má potom změněnou barvu podle stáří stromu kdy v průběhu stovek let přechází od tmavě hnědého a rudého žíhání do temně černé a takovéto zcela černé a extrémně tvrdé dřevo je pak vyhledáváno například pro výrobu koncertních klavírů a pian. Další oblíbenou dřevinou je buk, který má pevnost srovnatelnou s dubem a má hezkou strukturu dřeva.

Kvalita postavená na řemeslném umu
 
Při výběru kvalitní postele z masivu je potřeba brát ohled na druh a kvalitu použitého dřeva, to jestli bylo dřevo správně uskladněno a vysušeno a jaká třída dřeva byla použitá. U prvotřídních výrobků by měla být použita pouze prvotřídní kvalita dřeva.

To jak bude nábytek vypadat a jakou bude mít životnost ovlivňuje celá řada faktorů, z nichž nejdůležitější je zkušenost, zručnost a cit výrobce. I v dnešní době, kdy mají výrobci k dispozici moderní dřevoobráběcí stroje bude výsledek závislý na schopnosti řemeslníka a jeho citu pro detail. U truhlářství platí víc než kde jinde, že výsledek je právě v detailu. Vždy bude důležité, jaké dřevo řemeslník vybere a spojí do jednotlivých dílců, jakou vybere kresbu a jaký obraz tím vytvoří. V tom spočívá rozdíl mezi truhlářskými mistry a sériovou strojovou výrobou.

Zkušený řemeslník vytvoří nábytek s trvalou hodnotou, nábytek který má duši. Dá mu nezaměnitelný, jedinečný vzhled. Vytvoří originální kus nábytku, který časem neztrácí na hodnotě. Právě naopak, patina kvalitnímu masivnímu nábytku při správné údržbě dodá punc luxusu.Jakou postel vybrat?
 
Na českém trhu je řada zavedených výrobců postelí s dlouhodobými zkušenostmi s výrobou ložnicových kompletů a dále pak celá řada jednotlivých zkušených řemeslníků schopných vyrobit v rámci zakázkové výroby postel z jakéhokoliv dostupného materiálu a téměř jakéhokoliv tvaru a designu. Výhodou těchto malých truhlářských dílen je možnost uspokojit jakékoliv individuální požadavky zákazníků ať už jde o materiál, barvu nebo tvar výrobku.

Českou rodinnou firmou s 15 letými zkušenostmi s výrobou postelí z masivu a postelových roštů je společnost Dreamwood
. Kromě bohaté nabídky seriově vyráběných postelí a roštů nabízí i individuální řešení ložnic a dokáže tak řešit veškeré požadavky zákazníku.

Více na www.dreamwood.cz


 
 
Autor: Admin | Počet přečtení: 462x

Přehled dalších článků