KONTAKT

Truhlářství/stolařství v
moravskoslezském kraji:

DREAM WOOD

Michal Adamčík
U Chodníčku 507
738 01 Staré Město

Zakázky:
info@dreamwood.cz
dreamwood@seznam.cz

Facebook:
www.facebook.com/dreamwood.cz

Web:
www.dreamwood.cz


E-SHOP

Navštivte náš internetový obchod, kde si můžete prohlédnout naše výrobky a také si je rovnou koupit, tak neváhejte!

Jde především o:Moderní design z přírodních materiálů


V dnešní době, kdy je „IN“ třídit odpad a jíst bio potraviny, se stále více lidí navrací také k přírodním dřevěným doplňkům v interiéru, neboť dřevo jako obnovitelná surovina regionálních zdrojů je udržitelná ve své nejčistší podobě.

Protože si naše truhlářství Dreamwood zakládá nejen na designu a celkovém vzhledu Vašeho nábytku, ale také na dokonalém zpracování každého kusu dřeva, vybírá si pro svou výrobu kvalitní materiály a to především z těchto dřevin – Dub, buk, jasan, javor a třešeň.

Pokud jde o smrk nebo borovici, tak tyto dřeviny moc nepoužíváme a to především z důvodu jejich funkčních vlastností – velké množství suků, dřevo je velmi měkké a brzy dochází k jeho promáčknutí, poškození apod.

Představme si nyní vlastnosti výše uvedených druhů dřeva, které jsme volili pro výrobu postelí v našich katalozích pro rok 2013 a 2014 a objevte v nich krásu čisté přírody.

Dub
Základními vlastnostmi dubového dřeva jsou tvrdost, pevnost, houževnatost a trvanlivost. Z našich dřev nejdéle vzdoruje nejen povětrnostním podmínkám, ale i střídání vlhka a sucha. Dubové dřevo bylo za všech dob oblíbeno v nábytkářství. V Anglii po něm pojmenovali celý věk - age of oak (1500 - 1600).
Buk
Bukové dřevo patří z listnáčů k nejznámějším. Je tvrdé, málo pružné, poměrně pevné. Barvu má světle hnědou až narůžovělou, pařením získá tmavší, charakteristickou barvu.
Jasan
Výrazné letokruhy vytvářejí krásnou kresbu, která má na starém nábytku nazlátlý lesk. Dřevo je pevné, tvrdé, houževnaté a z našich dřevin nejpružnější.
Javor
Javorové dřevo patří k nejsvětlejším z našich dřev, smetanově slonovinově bílé, do krémova. Dřevo je tvrdé a lesklé.
Třešeň
Dřevo je tvrdé, pevné, pružné a houževnaté, s poměrně výraznými letokruhy. Bělová část je úzká, smetanově narůžovělá až žlutá, jádro červenohnědé, na vzduchu časem červená a tmavne.

Pokud Vás některá z dřevin oslovila a rádi by jste si ní nechali vyrobit kus originálního nábytku, neváhejte a navštivte naše webové stránky www.dremwood.cz

 
Autor: Adamčíková | Počet přečtení: 3808x

Přehled dalších článků