KONTAKT

Truhlářství/stolařství v
moravskoslezském kraji:

DREAM WOOD

Michal Adamčík
U Chodníčku 507
738 01 Staré Město

Kontakt:
Tel.: +420 721 770 441

Zakázky:
info@dreamwood.cz
dreamwood@seznam.cz

Facebook:
www.facebook.com/dreamwood.cz

Web:
www.dreamwood.cz


E-SHOP

Navštivte náš internetový obchod, kde si můžete prohlédnout naše výrobky a také si je rovnou koupit, tak neváhejte!

Jde především o:Jak pečovat o nábytek z masivu?


Masivní nábytek přináší zdraví, klid, pohodu a radost do vašeho domova. Jde o živé dřevo, které si udržuje vynikající a přirozené vlastnosti - dýchá, voní, přijímá a opět vydává vůně vašeho prostředí, absorbuje vlhkost, aby ji později opět postupně uvolnilo, a tak vytváří příjemné a zdravé klima v interiéru. Na omak je velmi příjemný, ale také náchylnější k různému poškození. Proto je potřeba ho udržovat, aby si zachoval svůj vzhled po mnoho let.Lakovaný nábytek

Tento nábytek z masivu může mít vnitřní plochy opatřeny lakovanou fólií. Díky tomu je odolnější proti působení vody, kterou musíme vždy rychle odstranit. Péče:
 • prach stíráme hadříkem s trochou saponátu, který nepropouští vlákna (bavlněný, lněný, jelenice)
 • povrch vytřeme do sucha, na matné plochy netlačíme, abychom nezničilli povrch leštěného nábytku
 • v případě silnějšího znečištění lze použít větší množství saponátu (nesmí být koncentrovaný)
 • pro bílé a světlejší plochy nikdy nepoužíváme barevné čističe nebo jiné přípravky obsahující olej a brusné materiály, které by mohly podráždit hladký lesklý povrch
   
Nábytek s voskovým mořidlem

Povrch tohoto nábytku je buď mořen vodovými mořidly nebo lakován bezrozpouštědlovým lakem. Díky tomu má nábytek přírodní vzhled, který se se stárnutím a působením světla lehce mění. Plochy dřeva nejsou odolné proti vodě ani páře, proto skvrnu způsobí vodní kapka již po dvou sekundách. Péče:
 • běžné čistění provádáme suchým bavlněným hadříkem (nekoncentrovaný)
 • pro ošetření a oživení opotřebených ploch se používá politura (= hladká lesklá povrchová vrstva vytvořená bezbarvým lakem )
 • skvrny a rýhy opravíme obroušením až na dřevo, pak aplikujeme nový nános voskové politury

Nábytek ošetřený olejem

Na plochách jsou přibarvené šelakové (bezvoskové) základy a následně je plocha dokončena olejovou politurou. Dřevo tak má základní ochranu proti nečistotě a vlhkosti. Plochy jsou velmi rychle odolné proti vodě (cca 1 minutu), avšak ne proti páře. Péče:
 • běžné čištění provádíme hadříkem jemně zvlhčeným slabou mýdlouvou vodou. Nepoužívat pasty, kaše, prášky a koncentrované prostředky.
 • pro oživení opotřebených ploch je vhodná voskoolejová politura, která se nanese hadříkem na povrch a roztírá se na rovnoměrně matné plochy.
 • hlubší rýhy odstraníme přebroušením až na dřevo a nanesením nové vrstvy šelaku a oleje
 
Autor: Holubová | Počet přečtení: 2910x

Přehled dalších článků