KONTAKT

Truhlářství/stolařství v
moravskoslezském kraji:

DREAM WOOD

Michal Adamčík
U Chodníčku 507
738 01 Staré Město

Kontakt:
Tel.: +420 721 770 441

Zakázky:
info@dreamwood.cz
dreamwood@seznam.cz

Facebook:
www.facebook.com/dreamwood.cz

Web:
www.dreamwood.cz


E-SHOP

Navštivte náš internetový obchod, kde si můžete prohlédnout naše výrobky a také si je rovnou koupit, tak neváhejte!

Jde především o:Interiér zubních ordinací
V měsíci březnu tohoto roku jsme po 3 měsících realizace dokončili interiér zubních ordinací „Centrum klinické stomatologie „v centru Ostravy.

Zakázka byla pro nás výzvou jak po stránce projekční tak i následné realizace. Interiér obsahoval realizaci dvou zubních ordinací, ordinace dentální hygiény, denní místnosti pro zaměstnance, šatny, recepce a místnosti se sociálním zařízením. Objekt se nachází v samém centru Ostravy na Masarykově náměstí s vjezdem pouze v určených hodinách a s nemožnosti parkování montážních vozů. Vzhledem k těmto omezením musela být realizace prováděna jinak než obvykle a bylo nutné vše pečlivě plánovat.


                                                                                    Projekční příprava

Po prvotních obchodních schůzkách s investorem jsme začali práce na projektu a 3D vizualizaci. Dílo bylo specifické oproti běžným realizacím interiérů a bylo potřeba znát specifika technického vybavení zubních ordinací a technického zázemí stomatologického centra. Spolupracovali jsme proto s odborníky v daném oboru a dokončili jsme projekt ve fázi, kdy investor prováděl stavební práce na rekonstrukci prostor určených pro stomatologické centrum. Jak už to však bývá, spoustu stavebních detailů se v průběhu realizace změnilo a průběžně jsme museli projekt vybavení interiéru nábytkem upravovat a doplňovat.

Dreamwood je na takové případy dobře připraven a to díky své malé velikosti a rodinnému charakteru firmy. Montáž nábytku se taky díky prodlení ve stavební připravenosti posunula o téměř dva měsíce a museli jsme proto hotový nábytek uložit na sklad.                                                                                      Výroba nábytku

Jednotlivé části interiéru vyrábíme v našich dílnách a využíváme k tomu nejmodernější stroje a vybavení. Spolupracujeme taky s řadou partnerů s cílem specializace na konkrétní činnost a dosahování co nejpřesnější práce a dokonalosti v detailu. Právě detail je to co u stolařství rozhoduje o výsledku. Specifická byla například recepce, kde recepční pult tvořil jeden kus nábytku o délce téměř 3 metry. Jednalo se o designový kus nábytku a bylo potřeba opravdu přesné práce což vzhledem k velikosti a hmotnosti kusu bylo velmi problematické. Jednotlivé skříňky a kusy nábytku jsme pečlivě zabalili a uložili a po dokončení stavebních prací jsme začali práce na montáži nábytku v objektu objednatele.                                                                                        
                                                                                     Denní místnost, šatna


Samotná montáž byla stížena přítomností stavebních dělníků dokončujících rekonstrukci objektu. Harmonogram montáží nábytku byl proto rozdělen na etapy s cílem návaznosti jednotlivých profesí a efektivní dokončení jednotlivých místností „na hotovo“. V praxi to znamenalo, že jsme prováděli montáž nábytku včetně finálních úprav a úklidu v jedné místnosti a v druhé místnosti řemeslníci stavěli sádrokartonovou zeď. Takový postup vede téměř vždy k určitým problémům, ale vzhledem k naplánovanému termínu otevření centra a spuštění ostrého provozu nebyla jiná možnost.

Denní místnost a šatna byla dokončena jako první a jedná se o zázemí pro zaměstnance a tvoří jí jednoduchá kuchyň včetně ledničky, myčky a dřezu, dále pak jídelního stolu a židlí pro celý personál. Šatna pak obsahuje skříňky pro osm pracovníků. Společnost Dreamwood zajišťovala dodání nábytku včetně veškerých vestavěných spotřebičů.                                                                                                                                                                          Zubní ordinace

Nejdůležitější částí celého stomatologického centra jsou samotné zubní ordinace, tyto byly tvořeny dvěmi místnostmi se stejnou dispozicí a stejným vybavením. Místnosti jsou vybaveny nábytkem majícím podobu kuchyňské linky, ale s úpravami pro provoz zubní ordinace. Nejsou zde proto sporák, myčka a nádobí avšak navíc jsou zase odpadkové koše na biologický materiál přístupné bez nutnosti otevírání dvířek, jsou zde navíc dřezy na mytí, speciální šuplíky pro dentální nástroje, horní skříňky jsou vybaveny speciálními otvory ve dně skříněk pro vytažení gumových rukavic a ubrousků bez nutnosti otevírání skříněk. V některých skříňkách jsou zase držáky pro dentální formy a samozřejmostí je osvětlení horních skříněk LED pásky.

V zubních ordinacích jsme instalovali taky pracovní stůl zubaře včetně vestavěné ledničky. Veškeré rozměry nábytku a ergonometrie byly řešeny tak, aby plně vyhovovali požadavkům objednatele při provozu zubního centra. Dalším úkolem bylo zakrýt nevzhledný radiátor včetně topenářských trubek. Pro tento účel jsme na míru vyrobili designové kryty radiátorů s možností snadného otevření pro účely úklidu a údržby radiátorů.
                                                                            Ordinace dentální hygiény

Součástí moderních stomatologických pracovišť jsou vedle zubních ordinací i ordinace poskytující dentální hygienu. Tato místnost je tvořena jednoduchou kuchyňkou ve tvaru L, která tvoří i pracovní stůl. Pracovní stůl je tak ve výšce 900 mm což je standartní výška pracovní desky u kuchyňských desek, ale tato příliš velká výška pro pracovní stůl je eliminována speciální hydraulickou židlí a taky výsuvem pro klávesnici stolního počítače. Součástí vybavení místnosti je vestavěná skříň integrovaná do výklenku ve stěně a pod umyvadlová skříňka.

Pod pracovním stolem je pak šuplíkový kontejnér v němž jsou uloženy nástroje pro provádění dentální hygiény a tento je osazený na bržděných kolečkách a dentální hygienista ho v průběhu práce posouvá po místnosti.
                                                                                          Recepce


Recepce je tvořena recepčním pultem, specifickou vestavěnou skříňí, kryty radiátorů a specifickými velkými parapety. Recepční pult z vnitřní strany je opravdu velké pracoviště recepční a je vybaven velkým pracovním stolem a dvěma kontejnery s 8 šuplíky. Na stole jsou kryté police pro šanony a kancelářský materiál. Celkově jde o reprezentativní část centra a je vhodně doplněna o mechové obrazy, designové židle a pohovku. 
Autor: Admin | Počet přečtení: 664x

Přehled dalších článků