KONTAKT

Truhlářství/stolařství v
moravskoslezském kraji:

DREAM WOOD

Michal Adamčík
U Chodníčku 507
738 01 Staré Město

Kontakt:
Tel.: +420 721 770 441

Zakázky:
info@dreamwood.cz
dreamwood@seznam.cz

Facebook:
www.facebook.com/dreamwood.cz

Web:
www.dreamwood.cz


E-SHOP

Navštivte náš internetový obchod, kde si můžete prohlédnout naše výrobky a také si je rovnou koupit, tak neváhejte!

Jde především o:Dřevo prvotřídní kvality

Na výrobu postelí, nočních stolků, roštů a dalšího nábytku používáme dřevo prvotřídní jakosti vysušené na 8 až 12 procent vlkosti. Dřevo nařezané z kulatin na fošny a desky o tlouštkách 50, 40 a 30mm je několik let uloženo v hráních – proloženo hranolky a zabezpečeno proti dešti a slunci, tzn. uloženo v dobře větraných a zastřešených přístřešcích.

Délka uložení v hráních závisí na druhu dřeviny, obecně platí, že nejdéle vysychají tvrdé dřeviny, měkké dřeviny potom kratší dobu. Je to dáno hustotou dřevní hmoty. Od tohoto parametru se pak odvíjí cena dřeva. V naší dřevovýrobě používáme výhradně tvrdé dřevo a to i na takové části nábytku jako postelové rošty a podobně.

V první řadě nám jde o kvalitu a životnost našeho nábytku. Po vysušení dřeva ve venkovním prostředí dřevo vkládáme do sušárny kde se několik dnů dosušuje na vlkost vhodnou pro výrobu interiérového nábytku, délka sušení v sušárnách závisí na vlkosti vkládaného řeziva.Proces sušení je kombinací střídavé vlkosti prostředí sušárny a teploty do 60 stupňů. U přípravy tvrdého dřeva tedy platí, že dřevo není možné vysušit hned po těžbě, ale pro jeho stabilní vlastnosti a absenci prasklin je nutný čas v řádech let.
 
Autor: Adamčík | Počet přečtení: 1906x

Přehled dalších článků