KONTAKT

Truhlářství/stolařství v
moravskoslezském kraji:

DREAM WOOD

Michal Adamčík
U Chodníčku 507
738 01 Staré Město

Zakázky:
info@dreamwood.cz
dreamwood@seznam.cz

Facebook:
www.facebook.com/dreamwood.cz

Web:
www.dreamwood.cz


E-SHOP

Navštivte náš internetový obchod, kde si můžete prohlédnout naše výrobky a také si je rovnou koupit, tak neváhejte!

Jde především o:Barvou roku 2014 se vedle teplých i chladných neutrálních tónů stala zelenomodrá!


Letošní zelenomodrá je miláčkem ve světě designu. Skvěle spojuje přirozenou harmonii zelené s typickým klidem modři. Tato tlumená barva se díky svému jemnému charakteru stala favoritem mezi návrháři.

Aby zelená a modrá barva prostor nezahltila, je dobré ji kombinovat s neutrálními barvami a všemi odstíny dřeva. Z palety neutrálních barev jde o teplé a chladné odstíny, například světlá šedobéžová s lehkým nádechem růžové či cínové. K doplňkovým barvám pak patří červená, žlutá, zelená, modrá a fialová.

Barvy vhodné k elegantní a přirozené kombinaci s modrozelenou


Zelená barva
Je barvou života, přírody, rovnováhy, klidu, naděje, ale také znozrození, svěženstí, mládí a jara. Působí uklidňujícím dojmem a pohled na zelenou napomáhá regeneraci a načerpání nové síly. Volí ji lidé, kteří jsou ochotni více rozdávat lásku a pomáhat motivovat ostatní. Zelená byla barvou řecké Afrodíty zrozené ze zeleného moře. Mezi drahokamy oceníme hlavně smaragdy, fluority, jadeity, malachity, mechový achát, aventuríny a nebo také turmalíny.


Modrá barva
Modrá je barvou moře, nebe, klidu, uspokojení, souladu, symbolizuje něhu, věrnost, důvěru, oddanost a tradici.  Mají ji rádi citliví lidé (romantikové) hledající lásku a oddanost. Dávají jí ji přednost také lidé, kteří touží po klidu z přepacování a i ti, co nemají rádi změny. Kdo má rád drahokamy a krystaly, tak má  možnost si vybrat mezi tyrkysem, achátem s modrými žilkami, labradoritem, lapisem lazuli a nebo safírem, který je velmi oblíbený.

Tyto barvy se dají skvěle kombinovat s přírodními barvami laminových desek (LTD). Hodí se zejména na nábytek do dětských pokojů nebo školek. Kdo má rád pestré a výrazné barvy, tak může vykouzlit např. z kuchyňské linky nádherný drahokam, který mu budou všichni závidět.

Nevíte si rady, jsme tu pro Vás - stolařství Dreamwood - Adamčík.


 
Autor: Holubová | Počet přečtení: 1137x

Přehled dalších článků